live electronic session 4
rezervace vstupenek * press * plakát * multiplace festival
cz / en

20.4./ st

Klub Mrkev / Opava

21.4./ čt

Roxy NOD / Praha

23.4./ so

Divadlo 29/ Pardubice

Po vysoce nasazené laťce elektronických projektů jako Jan Jelinek, Fennesz, AGF, Apparat nebo Tujiko Noriko a Aoki Takamasa se na live.electronic.session.4 v rámci evropského turné představí tři projekty spřízněné s kanadskou značkou Intr_Version:

*News

 

050420 - možnost rezervace vstupenek za 220,- Kč končí 21.4. v 10:00 dopoledne. Na místě bude vstupenka stát 240,- Kč.

050420 - rozhovor s Jeromem Deusonem, který stojí za projektem aMute na Techno.cz

050419 - poslechněte si zvukovou upoutávku, která se objevuje na Radiu 1

050419 - ve středu 20.4. poslouchejte album MITCHELL AKIYAMA - Hope That Lines Don't Cross v pořadu CD NONSTOP od 19:00 na RADIO 1

050419 - přečtěte si článek o Mitchellovi Akiyamovi s rozhovorem na Freemusic.

050417 - poslechněte si skladbu Mitchell Akiyama - Fall Away Fall Away z desky If Night Is A Weed And Day Grows Less.

050416 - v neděli 17.4. poslouchejte intro o labelu Intr_version na www.radio1.cz /Praha 91.9 FM

050404 - spuštění informačního webu les4

Mitchell Akiyama

rozhovor * diskografie * web

Kanadský hudebník a videoartista, který ve svých zvukových kompozicích kombinuje klasické nástroje (kytara, piano, smyčce), jež v reálném čase digitálně manipuluje a dekonstruuje, a rytmické textury složené z drobných zvukových útržků, praskanců a šumů často vzniklých chybami software čí jiných audio zařízení ( tzv "glitch"). Jeho živá vystoupení se díky propojení živých nástrojů a moderního software ( "live sampling" ) dají označit za ukázkový příklad "live electronics".
Akiyama vydal již několik alb na renomovaných značkách jako Raster-Noton nebo Alien8 Recordings a sám je majitelem labelu Intr_Version, kde vydává například Deadbeat nebo Thomas Jirku. Mimo svého sólového vystupování působí společně s hudebníkem Joshua Treble v projektu Desormais. Jeho poslední albový počin má název "If Night I s A Weed And Day Grows Less" a vyšel v roce 2004 na bruselské značce Sub-Rosa.

aMute

rozhovor * diskografie * web

Zakladatel tohoto projektu Belgičan Jerome Deuson se již sólově minulý rok představil v pražském cafe Alternatiff, kde nadchl publikum směsí elektronických poruchových ploch a emotivních kytarových nálad na pomezí post-rocku a experimentální elektroniky. Na základě jeho velmi kladně přijatého debutového alba "A Hundered Dry Trees" vydaného právě na značce Intr_version, začal Deuson spolupracovat s dalšími hudebníky a v současné době připravuje nové album na kterém ho doplní Stephan Fedele na bicí a Jean Francois Brohée na violu. Hudebně se jejich tvorba blíží klidnějším polohám projektů jako Mogwai či Tortoise. V rámci turné Intr_version aMute vystoupí jako duo ve složeni Deuson + Fedele.

Arden

Všichni tři hudebníci se nakonec setkají při společné elektronicko-akustické improvizaci, pří které jako "half-band" představí volné improvizační seskupení Arden, které letos v dubnu vydává své první album s názvem Conceal. Na nahrávce se kromě Akiyamy, Deusona a Fedele podílí další 4 hudebníci a vychází na belgickém labelu Stilll.

credits: embassy of canada and intr version
designed by www.e-mental.com, foto niki papp