muteme
about          
blog          
chronicle          

artists          
releases          
events          
live          
shop          
forum          
projects          
michal mariánek    
mateřídouška   
ježíš táhne na berlín  
fx_interactive    
karaoke tundra       

peťo tázok    
<back       

Znáte teorii paralelních vesmírů? Tedy nekonečného množství alternativních realit, kde se realizuje každá možnost a kde je možné skoro cokoliv. A právě z jednoho takového paralelního vesmíru pochází Peťo Tázok. Žije v zapadlém twinpeaksovském městečku s názvem VP84 v strede krajiny nikoho , kde aj pes by ľutovaľ skapať keď vidí tu nudu, celé dny vysedává v miestnom výčape s kumpány Lacem Žralokem a Marianem Balkánem a zřejmě se snaží si vypít mozek z hlavy. Co ale dělat, když najbližšie mesto je vzdialené na míle a niet úniku?

Peťo Tátok si přeci jen našel cestu a občas uniká do naší verze reality, aby nám mohl vyprávět o svém životě. A je to vyprávění, při kterém vám běhá mráz po zádech a jste rádi, že město VP84 je v jiné dimenzi. A nebo je vám to všechno až příliš povědomé? Také v jednom takovém žijete? Možná, že paralelní Tázokův vesmír je blíž než si myslíme...

Každopádně občasná setkání Peťa Tázoka se slovenským producentem Karaokem Tundrou dala vzniknout jeho první nahrávce, kde se o Peťovi, VP84 a jeho podivných obyvatelích obyvatelích dozvíte více. Stylově se skladby dají zařadit do kategorie alternativního rapu či abstraktního hip-hopu, ale od většinové česko-slovenské hip-hopové produkce se poněkud liší právě zpracovávaným tématem a inspirací praskavou, glitchovou elektronikou, která je Karaokeho hlavní doménou.

Peťo Tázok se občas teleportuje i za účelem živých vystoupení, kde ho většinou doprovazí Karaoke Tundra (elektronika) a různí hosté (například Ondřej Skala aka Ježíš táhne na Berlín – beatbox, kytara)