profil                                                                                                                                                                  > english

Tvorba projektu aMute se pohybuje na rozmezí post-rocku a experimentální elektroniky, čemuž nasvedčuje i skutečnost, že Jérome v Praze vystoupí s kytarou a laptopem. Nedávno mu u již dobre zavedeného kanadského labelu Intr_Version vyšlo první regulérní album s názvem A Hundred Dry Trees, které obsahuje osm emotivně velice silných kompozic. aMute staví predevším na jemné práci s kytarou, která svým charakterem místy připomene klidnější skladby spolku jako Mogwai, Tarentel či domácích Some Other Place. Ke kytarovým melodiím ovšem Jérome navíc přidává velice široký rejstřík elektronických zvuků a efektů (často tzv. glitches) a zvuk strun pomocí moderního softwaru dále upravuje za účelem dosažení maximální působivosti skladeb. aMute tedy pracuje s podobným know-how jako např. umělci Christian Fennesz anebo Tim Hecker a návštevníci koncertu se mohou těšit na u nás vzácné zvukové hrátky s nádechem zadumané melancholie.

photo

Jérome Deuson se narodil ve meste Boussu v jižní Belgii a nyní žije v Bruselu. Poté, co mu učarovala chicagská skupina Tortoise si založil vlastní skupinu A4, která se však po několika koncertech rozpadla. Od roku 2002 se zabývá vlastním projektem aMute, jehož letošní první album A Hundred Dry Trees se ve svetovém tisku setkalo s velice pozitivním ohlasem.

profil

aMute - á l'ombre de 12000 medias (2.9mb)
aMute - sure I'd like (3.8mb)
aMute - Aux creux des Vagues (3.7mb)

<<